Все новости

Як склалася доля героїв радянських кіноказок

Як склалася доля героїв радянських кіноказок
«Не принцеса - королівна!», «Дебелий, а невихований», «Чи тепло тобі, дівчино?» - як склалися життя акторів, з чиїх вуст глядачі вперше почули ці знамениті фрази?
Олександр Роу, Олександр Птушко Кіноказки знаменитих радянських режисерів Олександра Роу і Олександра Птушко знають всі радянські діти, а цитати з цих фільмів стали культовими. Світлана Орлова, 63 роки
«Фініст - Ясний сокіл», «Принцеса на горошині», «Сказання про Сіявуша», «Легенда про Тіля», «Подарунок чорного чаклуна», «Крижана внучка» Ще одна балерина, що потрапила на великий екран, - красуня Світлана Орлова, яка зіграла Оленку в фільмі Роу «Фініст - Ясний сокіл». З кіно Орлова потрапила в радянський модельний бізнес і в 80-х роках працювала манекенницею при Зовнішторг. У 90-х роках Світлана відкрила для себе аеробіку і стала керувати фітнес-клубом. Тетяна Клюєва , 67 років
«Варвара-краса, довга коса» Клюєва дебютувала в кіно ще в школі, а пізніше закінчила ГІТІС, але, вийшовши заміж за моряка далекого плавання, вважала за краще виїхати зі столиці в Севастополь і присвятити себе сім'ї. Наталя Сєдих, 70 років
«Морозко», «Вогонь, вода і мідні труби» Наталя Сєдих за професією - балерина, і саме завдяки балету артистка потрапила в кіно. Режисер Олександр Роу побачив її виступ по телебаченню - 15-річна Наталія виконувала номер «Вмираючий лебідь» на льоду. Крім двох казок Роу, Сєдих знялася ще в декількох картинах, але все ж отримала хореографічну освіту і танцювала в трупі Великого театру. У 1990 році, закінчивши танцювальну кар'єру, поступила на службу в московський театр «Біля Нікітських воріт». Олексій Катишев (1949-2006)
«Вогонь, вода і мідні труби», «Весняна казка», «Варвара-краса, довга коса» Катишев встиг знятися всього в чотирьох фільмах, але після смерті режисера Олександра Роу кіностудії втратили до нього інтерес. Молода людина працював водієм на автобазі в Ялті, а після перебудови - різноробочим. У 2006 році Катишев помер в лікарні після того, як його побила п'яна компанія. Сергій Ніколаєв (1946-2016)
«Варвара-краса, довга коса», «Найсильніша», «Русалонька», «Там, на невідомих доріжках », «Після дощика в четвер», «На златом ганку сиділи » Знаменитий «вгодований і невихований» Андрій-царевич з казки про Варвару-красу не планував ставати актором. Миколаїв закінчив ВДІК (економічний факультет) і працював начальником акторського відділу. Робота в кіно почалася із запрошення Роу знятися в казці, після чого харизматичного Миколаєва помітили й інші режисери. Останні 15 років життя Миколаєва турбувало серце. Артист переніс дві операції, але все ж в результаті помер прямо в лікарняній палаті. Сім'ї і дітей у Миколаєва ніколи не було. Едуард Ізотов (1936-2003)
«Морозко», «Вогонь, вода і мідні труби» Акторську кар'єру Ізотова перервала трагічна випадковість: в 1983 році артист з дружиною були затримані при обміні валюти - за радянських часів це вважалося кримінальним злочином. Подружжя отримали по три роки в'язниці, що позначилося і на психіці, і на фізичному стані Ізотова. Після звільнення протягом декількох років актор переніс п'ять інсультів, після чого вже став забувати текст і не міг продовжувати роботу в театрі. Після вимушеного виходу на пенсію стан Ізотова різко погіршився. В останні роки життя він переніс кілька операцій, насилу пересувався і розмовляв, часом не впізнавав близьких Нінель Мишкова (1926-2003)
«Садко», «Ілля Муромець», «Марія-майстриня» У 80-х роках актриса була змушена залишити професію через прогресуючого розсіяного склерозу. Стан актриси ускладнювався і скорботою по четвертому чоловікові - режисерові Віктору Івченку, який помер в 1972 році. Віра Алтайська (1919-1978)
«Марія-майстриня», «Снігова казка», «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Королівство кривих дзеркал», «Морозко», «Вогонь, вода і мідні труби», «Варвара-краса, довга коса», «Золоті роги » Дивлячись на шкідливих і хитрих героїнь Алтайській в кіно, важко припустити, що актриса була яскравою і дотепною красунею. При цьому артистка свідомо вибирала характерні ролі неоднозначних персонажів, в яких найбільш вдало розкривався її талант. В останні роки життя Алтайська не могла побороти залежність від алкоголю Це стало причиною розставання з чоловіком, зіпсованих відносин з дочкою і в підсумку важкої хвороби і загибелі. Сергій Столяров (1911-1969)
«Василиса Прекрасна», «Кощій Безсмертний», «Садко», «Ілля Муромець» Шлях Сергія Столярова до сцені був непростим. Народившись у багатодітній сільській родині, після Першої світової війни Сергій виявився в дитячому будинку. Юнаків Столяров переїхав до Москви, де закінчив училище за спеціальностями слюсаря і машиніста і почав працювати в депо Київської залізниці. Після зміни Сергій займався в театральній студії і в 21 рік вступив на службу в МХАТ. Ставши популярним актором після виходу своїх перших фільмів «Аероград» та «Цирк», Столяров став моделлю для композиції Мухіної «Робітник і колгоспниця». При цьому сам актор, що втілив на екрані зразкового радянського чоловіка, мало не опинився в опалі у влади, сміливо захищаючи колег і друзів в епоху репресій 30-х років. У воєнні роки Столяров почав грати в казках Роу, і образи народних героїв в результаті принесли акторові світове визнання. Фільм з його участю «Садко» 1952 року одержав «Срібного лева» на кінофестивалі у Венеції. Актор помер у 58 років через загострення лімфосаркомі. Олександр Хвиля ( 1905-1976 )
«Марія-майстриня», «Морозко», «Вогонь, вода і мідні труби», «Варвара-краса, довга коса», «Золоті роги» Легендарний Морозко був головним радянським Дідом Морозом, традиційно виступаючи на кремлівської ялинці. Але в юності він і гадки не мав, що колись справді стане актором. Його овдовіла мати поодинці виховувала п'ятьох дітей, так що після закінчення залізничного училища Хвиля відразу почав працювати: секретарем, вагарем, конторщиком, рахівником. І все ж він не залишав заняття в драматичній студії, і в 1924 році був прийнятий на службу в Державний український театр, звідки перейшов до Харківського театру імені Шевченка. З початком війни артист почав зніматися в кіно і прославився завдяки казковим образам в картинах Олександра Роу. Георгій Мілляр (1903-1993)
«По щучому велінню», «Василиса Прекрасна», «Коник-Горбоконик», «Кощій Безсмертний», «Нові пригоди Кота в чоботях», «Марія-майстриня», «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Королівство кривих дзеркал», «Морозко», «Чарівна лампа Аладдіна», «Вогонь, вода і мідні труби», «Каліф-лелека», «Варвара-краса, довга коса», «Золоті роги», «Фініст - Ясний Сокіл» «Вся нечиста сила нашого кінематографа» - так знаменитий актор називав сам себе. Нерідко в картинах Мілляр виконував відразу кілька ролей, діаметрально протилежних! Наприклад, в «Василини Прекрасної» він грав і старого батька, і Бабу Ягу, а в «Королівстві кривих дзеркал» - найголовнішого церемоніймейстера і королеву! Георгій Мілляр, уроджений де Милье, народився в сім'ї аристократів - французького інженера Франц де Милье і спадкоємиці іркутського золотопромисловця Єлизавети Журавльової, що овдовіла, коли Георгію було три роки. Закінчивши школу, Георгій змінив прізвище Милье, щоб не викликати зайвих питань, і повернувся в Геленджик, де пройшло його дитинство. Там він дебютував на сцені дуже несподіваним способом: влаштувавшись в театр бутафором, одного разу вмовив керівництво дозволити йому підмінити хвору актрису, яка грала Попелюшку! Мілляр почав працювати на сцені, після перебрався в Москву в театр ім. Маяковського, став спробувати себе у ролі в кіно і в підсумку почав працювати з Роу в його казках, які і принесли артисту славу. При цьому Мілляр продовжував жити з матір'ю в комуналці і не заводив романів. Навколо відсутності особистого життя у актора ходили різні чутки. Одні списували це на травму молодості через зраду першої дружини, інші говорили, що Мілляра не цікавив шлюб, так як він знав, що не може мати дітей. В результаті Мілляр одружився - в 65 років на своїй старій знайомій і сусідці, трохи молодший за нього. До кінця життя подружжя зберегли дуже ніжні і теплі відносини. Павло Павленко (1902-1993)
«Королівство Кривих Дзеркал», «Морозко», «Вогонь, вода і мідні труби» Після насиченої театрального життя і роботи в кіно в 1976 році Павленко вийшов на пенсію, і про його життя після завершення акторської кар'єри майже нічого не відомо. Актор помер на самоті. Анастасія Зуєва (1896 - 1986)
«Морозко», «Вогонь, вода і мідні труби», «Варвара-краса, довга коса», «Золоті роги», «Там, на невідомих доріжках » Цю бабусю-оповідач знають всі діти Радянського Союзу. З її приповідок починалися фільми «Вогонь, вода і мідні труби», «Варава-краса», «Золоті роги». Але ж якби не залізна воля і палке прагнення до сцени, Зуєва могла б і залишитися сільській казкаркою. У 1917 році Анастасія Зуєва, юна артистка родом із забезпечених селян, вийшла заміж, а роком пізніше стала мамою і назвала свого первістка на честь Станіславського - Костянтином. Чоловік став наставити на те, щоб його молода дружина і новоспечена мама залишила мрії про сцену і присвятила себе вдома і дітям. Анастасія не корилася чоловікові, і той пішов, забравши сина. Актриса повернула дівоче прізвище і поступила на службу в МХАТ, де побудувала блискучу акторську кар'єру. Її таланту присвятив вірші сам Борис Пастернак! Пізніше Зуєва знову вийшла заміж - за композитора Віктора Оранського, але овдовіла в 1953 році.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Вгадайте тварина тільки по очах
Триметровий морський диявол приплив по допомогу до людей
Вгадайте тварина тільки по очах
Триметровий морський диявол приплив по допомогу до людей
Вгадайте тварина тільки по очах
Лучшее за неделю
Фото факты
7 подруг из Китая купили в складчину особняк для счастливой совместной старости
Почему россиянки атаковали профиль Леди Гаги и при чем тут халаты
Виною всему феминизм: ученые выяснили, почему женщины могут не испытывать оргазм
Пьяный Солнечный Берег: как британцы отдыхают и отрываются в Болгарии
Эпидемия роскоши, или Как выпускной в Великобритании превратился в VIP-показуху