Все новости

Як склалася доля героїв радянських кіноказок

Як склалася доля героїв радянських кіноказок
«Не принцеса - королівна!», «Дебелий, а невихований», «Чи тепло тобі, дівчино?» - як склалися життя акторів, з чиїх вуст глядачі вперше почули ці знамениті фрази?
Олександр Роу, Олександр Птушко Кіноказки знаменитих радянських режисерів Олександра Роу і Олександра Птушко знають всі радянські діти, а цитати з цих фільмів стали культовими. Світлана Орлова, 63 роки
«Фініст - Ясний сокіл», «Принцеса на горошині», «Сказання про Сіявуша», «Легенда про Тіля», «Подарунок чорного чаклуна», «Крижана внучка» Ще одна балерина, що потрапила на великий екран, - красуня Світлана Орлова, яка зіграла Оленку в фільмі Роу «Фініст - Ясний сокіл». З кіно Орлова потрапила в радянський модельний бізнес і в 80-х роках працювала манекенницею при Зовнішторг. У 90-х роках Світлана відкрила для себе аеробіку і стала керувати фітнес-клубом. Тетяна Клюєва , 67 років
«Варвара-краса, довга коса» Клюєва дебютувала в кіно ще в школі, а пізніше закінчила ГІТІС, але, вийшовши заміж за моряка далекого плавання, вважала за краще виїхати зі столиці в Севастополь і присвятити себе сім'ї. Наталя Сєдих, 70 років
«Морозко», «Вогонь, вода і мідні труби» Наталя Сєдих за професією - балерина, і саме завдяки балету артистка потрапила в кіно. Режисер Олександр Роу побачив її виступ по телебаченню - 15-річна Наталія виконувала номер «Вмираючий лебідь» на льоду. Крім двох казок Роу, Сєдих знялася ще в декількох картинах, але все ж отримала хореографічну освіту і танцювала в трупі Великого театру. У 1990 році, закінчивши танцювальну кар'єру, поступила на службу в московський театр «Біля Нікітських воріт». Олексій Катишев (1949-2006)
«Вогонь, вода і мідні труби», «Весняна казка», «Варвара-краса, довга коса» Катишев встиг знятися всього в чотирьох фільмах, але після смерті режисера Олександра Роу кіностудії втратили до нього інтерес. Молода людина працював водієм на автобазі в Ялті, а після перебудови - різноробочим. У 2006 році Катишев помер в лікарні після того, як його побила п'яна компанія. Сергій Ніколаєв (1946-2016)
«Варвара-краса, довга коса», «Найсильніша», «Русалонька», «Там, на невідомих доріжках », «Після дощика в четвер», «На златом ганку сиділи » Знаменитий «вгодований і невихований» Андрій-царевич з казки про Варвару-красу не планував ставати актором. Миколаїв закінчив ВДІК (економічний факультет) і працював начальником акторського відділу. Робота в кіно почалася із запрошення Роу знятися в казці, після чого харизматичного Миколаєва помітили й інші режисери. Останні 15 років життя Миколаєва турбувало серце. Артист переніс дві операції, але все ж в результаті помер прямо в лікарняній палаті. Сім'ї і дітей у Миколаєва ніколи не було. Едуард Ізотов (1936-2003)
«Морозко», «Вогонь, вода і мідні труби» Акторську кар'єру Ізотова перервала трагічна випадковість: в 1983 році артист з дружиною були затримані при обміні валюти - за радянських часів це вважалося кримінальним злочином. Подружжя отримали по три роки в'язниці, що позначилося і на психіці, і на фізичному стані Ізотова. Після звільнення протягом декількох років актор переніс п'ять інсультів, після чого вже став забувати текст і не міг продовжувати роботу в театрі. Після вимушеного виходу на пенсію стан Ізотова різко погіршився. В останні роки життя він переніс кілька операцій, насилу пересувався і розмовляв, часом не впізнавав близьких Нінель Мишкова (1926-2003)
«Садко», «Ілля Муромець», «Марія-майстриня» У 80-х роках актриса була змушена залишити професію через прогресуючого розсіяного склерозу. Стан актриси ускладнювався і скорботою по четвертому чоловікові - режисерові Віктору Івченку, який помер в 1972 році. Віра Алтайська (1919-1978)
«Марія-майстриня», «Снігова казка», «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Королівство кривих дзеркал», «Морозко», «Вогонь, вода і мідні труби», «Варвара-краса, довга коса», «Золоті роги » Дивлячись на шкідливих і хитрих героїнь Алтайській в кіно, важко припустити, що актриса була яскравою і дотепною красунею. При цьому артистка свідомо вибирала характерні ролі неоднозначних персонажів, в яких найбільш вдало розкривався її талант. В останні роки життя Алтайська не могла побороти залежність від алкоголю Це стало причиною розставання з чоловіком, зіпсованих відносин з дочкою і в підсумку важкої хвороби і загибелі. Сергій Столяров (1911-1969)
«Василиса Прекрасна», «Кощій Безсмертний», «Садко», «Ілля Муромець» Шлях Сергія Столярова до сцені був непростим. Народившись у багатодітній сільській родині, після Першої світової війни Сергій виявився в дитячому будинку. Юнаків Столяров переїхав до Москви, де закінчив училище за спеціальностями слюсаря і машиніста і почав працювати в депо Київської залізниці. Після зміни Сергій займався в театральній студії і в 21 рік вступив на службу в МХАТ. Ставши популярним актором після виходу своїх перших фільмів «Аероград» та «Цирк», Столяров став моделлю для композиції Мухіної «Робітник і колгоспниця». При цьому сам актор, що втілив на екрані зразкового радянського чоловіка, мало не опинився в опалі у влади, сміливо захищаючи колег і друзів в епоху репресій 30-х років. У воєнні роки Столяров почав грати в казках Роу, і образи народних героїв в результаті принесли акторові світове визнання. Фільм з його участю «Садко» 1952 року одержав «Срібного лева» на кінофестивалі у Венеції. Актор помер у 58 років через загострення лімфосаркомі. Олександр Хвиля ( 1905-1976 )
«Марія-майстриня», «Морозко», «Вогонь, вода і мідні труби», «Варвара-краса, довга коса», «Золоті роги» Легендарний Морозко був головним радянським Дідом Морозом, традиційно виступаючи на кремлівської ялинці. Але в юності він і гадки не мав, що колись справді стане актором. Його овдовіла мати поодинці виховувала п'ятьох дітей, так що після закінчення залізничного училища Хвиля відразу почав працювати: секретарем, вагарем, конторщиком, рахівником. І все ж він не залишав заняття в драматичній студії, і в 1924 році був прийнятий на службу в Державний український театр, звідки перейшов до Харківського театру імені Шевченка. З початком війни артист почав зніматися в кіно і прославився завдяки казковим образам в картинах Олександра Роу. Георгій Мілляр (1903-1993)
«По щучому велінню», «Василиса Прекрасна», «Коник-Горбоконик», «Кощій Безсмертний», «Нові пригоди Кота в чоботях», «Марія-майстриня», «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Королівство кривих дзеркал», «Морозко», «Чарівна лампа Аладдіна», «Вогонь, вода і мідні труби», «Каліф-лелека», «Варвара-краса, довга коса», «Золоті роги», «Фініст - Ясний Сокіл» «Вся нечиста сила нашого кінематографа» - так знаменитий актор називав сам себе. Нерідко в картинах Мілляр виконував відразу кілька ролей, діаметрально протилежних! Наприклад, в «Василини Прекрасної» він грав і старого батька, і Бабу Ягу, а в «Королівстві кривих дзеркал» - найголовнішого церемоніймейстера і королеву! Георгій Мілляр, уроджений де Милье, народився в сім'ї аристократів - французького інженера Франц де Милье і спадкоємиці іркутського золотопромисловця Єлизавети Журавльової, що овдовіла, коли Георгію було три роки. Закінчивши школу, Георгій змінив прізвище Милье, щоб не викликати зайвих питань, і повернувся в Геленджик, де пройшло його дитинство. Там він дебютував на сцені дуже несподіваним способом: влаштувавшись в театр бутафором, одного разу вмовив керівництво дозволити йому підмінити хвору актрису, яка грала Попелюшку! Мілляр почав працювати на сцені, після перебрався в Москву в театр ім. Маяковського, став спробувати себе у ролі в кіно і в підсумку почав працювати з Роу в його казках, які і принесли артисту славу. При цьому Мілляр продовжував жити з матір'ю в комуналці і не заводив романів. Навколо відсутності особистого життя у актора ходили різні чутки. Одні списували це на травму молодості через зраду першої дружини, інші говорили, що Мілляра не цікавив шлюб, так як він знав, що не може мати дітей. В результаті Мілляр одружився - в 65 років на своїй старій знайомій і сусідці, трохи молодший за нього. До кінця життя подружжя зберегли дуже ніжні і теплі відносини. Павло Павленко (1902-1993)
«Королівство Кривих Дзеркал», «Морозко», «Вогонь, вода і мідні труби» Після насиченої театрального життя і роботи в кіно в 1976 році Павленко вийшов на пенсію, і про його життя після завершення акторської кар'єри майже нічого не відомо. Актор помер на самоті. Анастасія Зуєва (1896 - 1986)
«Морозко», «Вогонь, вода і мідні труби», «Варвара-краса, довга коса», «Золоті роги», «Там, на невідомих доріжках » Цю бабусю-оповідач знають всі діти Радянського Союзу. З її приповідок починалися фільми «Вогонь, вода і мідні труби», «Варава-краса», «Золоті роги». Але ж якби не залізна воля і палке прагнення до сцени, Зуєва могла б і залишитися сільській казкаркою. У 1917 році Анастасія Зуєва, юна артистка родом із забезпечених селян, вийшла заміж, а роком пізніше стала мамою і назвала свого первістка на честь Станіславського - Костянтином. Чоловік став наставити на те, щоб його молода дружина і новоспечена мама залишила мрії про сцену і присвятила себе вдома і дітям. Анастасія не корилася чоловікові, і той пішов, забравши сина. Актриса повернула дівоче прізвище і поступила на службу в МХАТ, де побудувала блискучу акторську кар'єру. Її таланту присвятив вірші сам Борис Пастернак! Пізніше Зуєва знову вийшла заміж - за композитора Віктора Оранського, але овдовіла в 1953 році.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Справжні прізвища та імена знаменитостей
40 років житель Індії Не будете стригти волосся і не мив волосся
Справжні прізвища та імена знаменитостей
40 років житель Індії Не будете стригти волосся і не мив волосся
Справжні прізвища та імена знаменитостей
Лучшее за неделю
Фото факты
Актеры, которые заработали миллионы на ролях в «Ходячих мертвецах»
Как хитрый программист заставил других поливать свой цветок
Золотые струны: 10 самых богатых гитаристов 2019 года
Как кадрили мужчин наши бабушки
Маменькин сынок: Дамиан Херли как две капли воды похож на свою мать в новой фотосессии