Все новости

Костянтин Бриль роз'яснив, як діятиме воєнний стан в Запорізькій області

Костянтин Бриль роз'яснив, як діятиме воєнний стан в Запорізькій області
Костянтин Бриль роз'яснив, як діятиме воєнний стан в Запорізькій області
Прокурор Запорізької області Валерій Романов, голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль, керівник ГУ Нацполіції в Запорізькій області Сергій Комісаров
Голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль на зустрічі іх представниками ЗМІ пояснив, які заходи правового режиму воєнного стану торкнуться цивільного населення

Про обмеження громадянських свобод

Насамперед Костянтин Бриль підкреслив, що свідома позиція Президента України полягає в тому, щоб воєнний стан мінімально вплинув на життя цивільного населення. Тому Глава держави включив до Указу №390 лише кілька заходів із 24 можливих, передбачених у Законі «Про правовий режим воєнного стану». Ініціатива скорочення воєнного стану до 30 днів також належить Президенту і викликана бажанням зняти будь-які спекуляції щодо впливу воєнного стану на вибори. Водночас у РНБО вважають, що за 30 днів вони проведуть усі необхідні заходи для посилення оборони. Більшість цих заходів стосуються Збройних сил України, Нацгвардії України, СБУ та МВС, а також координації дій між ними. - Хочу одразу ж розвіяти міфи, які народжуються через необізнаність. Під час дії воєнного стану не планується заходів конфіскації автотранспорту та іншої власності, примусової трудової повинності, розквартирування особового складу в приватному житлі тощо. Стосовно інших заходів, як наприклад, введення комендантської години чи обмеження торгівлі спиртними напоями – вони можуть бути введені в дію у випадку необхідності та посилення небезпеки вторгнення військ Росії, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Про комендантську годину у Бердянську

Костянтин Бриль відмітив, що Бердянськ, зараз є найбільш хитким місцем, тож велика частина уваги та зусиль буде спрямована саме до нашого міста. Втім, про введення комендантської години на разі мова не йде, у Бердянську в тому числі. Але, можуть відновити блокпости. Також голова області просив із розумінням ставитись, із вимогами правоохоронців здійснити перевірку документів. І наголосив що відчужувати майно через воєнний стан не будуть, а якщо хтось прийде з вимогою віддати щось з приватної власності, варто викликати поліцію.
Военное положение в Украине обсудили на городском совете обороны

"Не сіяти паніку"

Окремо очільник регіону звернувся до представників політичних партій та громадських об’єднань з проханням зменшити активність. Особливо це стосується масових та публічних заходів. Адже без забезпечення гідної охорони кожен з таких заходів може бути використаний для провокацій чи спричинити загрозу здоров’ю громадян. - У свою чергу, всі представники органів влади мають розуміти, що саме вони несуть відповідальність за власну діяльність, прийняті рішення та їх наслідки. Тож усі посадовці мають зважувати кожен крок. Більше того, воєнний стан не знімає з нас професійних обов’язків. Ми маємо ефективно освоїти кошти та виконати всі заплановані роботи. Також ми маємо посилити охорону стратегічно важливих об’єктів. Проте не можемо допускати жодних обмежень прав та свобод наших громадян. Самі запоріжці мають зрозуміти головне: воєнний стан не є приводом для паніки і всі заходи проводяться насамперед заради безпеки самих громадян. І найважливіше, що всі ми маємо зробити - не сіяти паніку, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Чому военний стан ввели саме зараз

Очільник регіону також приділив увагу питанням, які виникають у зв’язку з не введенням воєнного стану у 2014-2015 роках. Костянтин Бриль зазначив, що для цього був цілий комплекс причин. Зокрема, нині Росія вперше відкрито напала на українську армію – силами катерів ФСБ та кораблів Чорноморського флоту. До цього наявність на Донбасі російських військ заперечувалась. А нині, вводячи воєнний стан, Україна реагує на відкриту агресію. Крім цього, однією з причин введення воєнного стану стали розвіддані, що свідчать про небезпеку захоплення ряду прибережних міст Азовського моря Росією для створення сухопутного коридору до анексованого Криму. Про це, зокрема, заявив посол України в ООН Володимир Єльченко на засіданні РБ ООН.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Как наказывали женщин за прелюбодеяние в разные времена
Впервые записан и отправлен на Землю шум ветра на Марсе
Необычные продукты, которые стоят баснословных денег
20 лет от рассвета до заката женщина в Индии сидит по шею в озере
Женщины, которых уже невозможно победить
Лучшее за неделю
Фото факты
Как укрепить отношения: пара вместе уже 16 лет, но никогда не жила под одной крышей
Чем отличается проститутка от содержанки? Откровенная история девушки, которая живет с пожилым арабом
Каучсерфинг: глобальный портрет гостеприимного человечества
Мексиканские власти попросили уличных художников разрисовать дома. Получилось очень круто
Блестяще: как лысая девушка перестала стесняться и превратилась в звезду